ГРУДЕНЬ БАГАТИЙ НА РІЗНОМАНІТНІ ЗАХОДИ ТА СВЯТА. ЦЕ І ДЕНЬ ІНВАЛІДА, І ДЕНЬ САМОВРЯДУВАННЯ, І «ТИЖДЕНЬ ПРАВА», І «ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ», І СВЯТО МИКОЛАЯ, І НИЗКА НОВОРІЧНИХ РАНКІВ ТОЩО. АЛЕ Є ОДИН ДЕНЬ, КОЛИ ВСЯ УКРАЇНА ВШАНОВУЄ ПАМ’ЯТЬ ТИХ, ХТО ПЕРШИМ 26 КВІТНЯ 1986 РОКУ РИНУВСЯ В БІЙ З НЕВИДИМИМ ВОРОГОМ – РАДІАЦІЄЮ. ЦЕ 14 ГРУДНЯ, КОЛИ В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ «ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС», ВИЗНАЧЕНИЙ УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІД 10 ЛИСТОПАДА 2006 РОКУ № 945/2006. У ЦЕЙ ДЕНЬ ЗГАДУЮТЬ ГЕРОЇВ, ТИХ, ХТО ЦІНОЮ СВОГО ЗДОРОВ’Я, А ІНОДІ Й ЖИТТЯ, ЗАСТУПИВ НАС З ВАМИ, НАШУ УКРАЇНУ, НЕ ДОПУСТИВ ЩЕ БІЛЬШОГО ЛИХА… ГОРЕМ І БОЛЕМ УВІЙШОВ У НАШЕ ЖИТТЯ ЧОРНОБИЛЬ, РОЗДІЛИВ ДОЛЮ ЛЮДЕЙ НА «ДО» І «ПІСЛЯ». САМЕ 14 ГРУДНЯ 1986 РОКУ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС БУЛО ЗАВЕРШЕНО СПОРУДЖЕННЯ ЗАХИСНОГО САРКОФАГА НАД ЗРУЙНОВАНИМ ЧЕТВЕРТИМ ЕНЕРГОБЛОКОМ. ЦЕ, ПО СУТІ, БУЛА ПЕРША СЕРЙОЗНА ТА ВАЖЛИВА ПЕРЕМОГА НАД ЗЛОВІСНИМ АТОМОМ, ЯКИЙ ВИРВАВСЯ З-ПІД КОНТРОЛЮ ЛЮДИНИ ПІСЛЯ КВІТНЕВОГО ВИБУХУ.
УЖЕ ТРАДИЦІЙНИМ СТАЛО В СЗШ № 253 ПРОВОДИТИ ПРОТЯГОМ ДРУГОГО ТИЖНЯ ГРУДНЯ «ТИЖДЕНЬ ПАМ’ЯТІ». У ЦЬОМУ РОЦІ З 11 ПО 14 ГРУДНЯ ДО НАШОЇ ШКОЛИ ЗАВІТАЛО БАГАТО УЧНІВ ІЗ ІНШИХ ШКІЛ: СЗШ № 215, СЗШ № 83, СЗШ № 35, СШ № 197 ІМЕНІ ДМИТРА ЛУЦЕНКА. МЕТОЮ ЇХНЬОГО ВІЗИТУ БУЛО ВІДВІДУВАННЯ ШКІЛЬНОГО МУЗЕЮ «ПАМ’ЯТЬ ЧОРНОБИЛЯ». ДИРЕКТОР МУЗЕЮ САФРОНОВА НАДІЯ МИХАЙЛІВНА (ЯКА САМА Є ПЕРЕСЕЛЕНКОЮ ІЗ МІСТА ПРИП’ЯТЬ) РОЗПОВІЛА ДІТЯМ ПРО ПОДІЇ КВІТНЯ 1986 РОКУ, ПРО МУЖНІСТЬ ТА ГЕРОЇЗМ ЛІКВІДАТОРІВ СТРАШНОЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС.
ВІДВІДУВАЧІ НЕ ЗАЛИШИЛИСЬ БАЙДУЖИМИ ДО РОЗПОВІДІ ЕКСКУРСОВОДА. ЧЕРЕЗ СВОЇ СЕРЦЯ ВОНИ ПРОПУСТИЛИ ТОЙ БІЛЬ, ЯКИЙ ОСЬ УЖЕ 31 РІК НЕ ВГАСАЄ В ДУШАХ УКРАЇНЦІВ, А ОСОБЛИВО ТИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗМУШЕНІ БУЛИ ЗАЛИШИТИ СВОЇ ДОМІВКИ І РОЗПОЧИНАТИ «ЖИТИ ПО НОВОМУ» В РІЗНИХ МІСТАХ І СЕЛАХ УКРАЇНИ.
ТОЖ ПАМ’ЯТАЙМО, ШАНУЙМО ЛЮДЕЙ-ГЕРОЇВ, РОБІМО НАЛЕЖНІ ВИСНОВКИ ІЗ ТРАГІЧНИХ СТОРІНОК ІСТОРІЇ, ЩОБ У МАЙБУТНЬОМУ ПОДІБНІ ТРАГЕДІЇ НЕ ПОВТОРИЛИСЯ НІКОЛИ!

http://svyat.kievcity.gov.ua/news/25210

Кiлькiсть переглядiв: 184

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.